Κύπελλο ΕΠΣΧαλκιδικής

ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 2017 – 2018
Συμμετέχουν : 1 Σωμ. Γ΄ Εθνικής, 16 Α΄ , 28 Β΄  και 1 Γ΄ Ερ. κατ. Σύνολο : 46 σωματεία.
ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ( Συμμετέχουν μόνο τα σωματεία Β΄ και Γ΄ Ερ. κατηγορίας 9- 10 Σεπ. 2017 )
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Τρία σωματεία περνάνε στη 2η φάση άνευ αγώνος και γίνονται 6 αγώνες
1 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ( ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ )
2 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ ( ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ )
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ ( ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ )
4 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ     4-2
5 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ            2-1
6 ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ – Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ                  6-0
7 ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 – ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ    3-3 Κ.Δ-0-0 ΠΑΡΑΤΑΣΗ-4-2 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ
8 ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ           6-0
9 ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ                3-0
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Δυο σωματεία περνάνε στη 2η φάση άνευ αγώνος και γίνονται 6 αγώνες
10 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ ( ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ )
11 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ ( ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ )
12 ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ – ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ          3-0
13 ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ          2-0
14 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ       1-0
15 ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ               1-0
16 ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ       Αποσυρθηκε ο Αετος Ζωγραφου
17 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ               2-0
ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ( 16 – 17 Σεπ. 2017 )
Οι νικήτριες ομάδες της πρώτης φάσης θα αντιμετωπίσουν εντός έδρας,
τις 16 ομάδες Α΄ Ερ. και τη 1 της Γ΄ Εθνικής μετά από κλήρωση.
1 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ x ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ
2 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ x ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ x Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ
4 (ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ) x ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ
5 (ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ) x Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
6 (ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ – Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ) x ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
7 (ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 – ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ) x Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
8 (ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ) x ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
9 (ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ) x ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
10 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ x ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
11 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ x ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
12 (ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ – ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ) x ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
13 (ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ) x ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ
14 (ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ) x ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
15 (ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ) x ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ
16 (ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ) x ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
17 (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ) x ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ