Η Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής ανακοινώνει τον σχηματισμό των κατηγοριών και ομίλων, για την κλήρωση των αγώνων που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 Αυγούστου 2018 και ώρα 19:00 στην «Απολυμένη Πέτρα» στον Ταξιάρχη Χαλκιδικής :

  Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018 – 2019        
1 ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ       2 x 10 ΠΟΤΕ
2 ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ       4 x 12 ΠΟΤΕ
3 ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005       6 x 14 ΠΟΤΕ
4 ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ       8 x 16 ΠΟΤΕ
5 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ       3 x 9 8, 24η.
6 Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ       5 x 11 10η, 26η.
7 ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ          
8 ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ          
9 ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ          
10 ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ          
11 Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ          
12 ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ          
13 ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ          
14 Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ          
15 ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ          
16 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ή ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ *          
           
 

Οι ομάδες ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ και ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ θα δώσουν  αγώνα κατάταξης και η νικήτρια αυτού θα πλαισιώσει τις υπόλοιπες 15 της Α΄ Ερ. κατηγορίας. Κλειδάριθμοι θα δοθούν :

ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ x ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ

ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005 x ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ

ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ x ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ

Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ x ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ

ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ x ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ

 

 

  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018 – 2019     ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
             
1 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ       4 x 10 ΠΟΤΕ
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ       6 x 12 ΠΟΤΕ
3 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ       8 x 14 ΠΟΤΕ
4 ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ       2 x 9 14η
5 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ       3 x 11 2η, 16η.
6 ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ       5 x 13 4η, 18η.
7 Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ          
8 ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016          
9 Μ. ΑΛΕΞ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ          
10 Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ          
11 ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ          
12 ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ          
13 ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ          
14 ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.        

Κλειδάριθμοι θα δοθούν :

ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Μ. ΑΛΕΞ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΓΕΙΡΩΝ / ΣΤΡΑΤΟΝΙΚΗΣ

ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ

ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ

  • Ο «ΧΟΛΟΜΩΝ» ΡΙΖΩΝ / ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΣ, ενώ δικαιούνταν συμμετοχής στην Α΄ Ερ. κατηγορία, δήλωσε συμμετοχή στη Β΄ Ερ. κατηγορία. Για το λόγο αυτό, ο «ΦΟΙΝΙΞ» ΝΙΚΗΤΗΣ, δεν συμπεριλαμβάνεται σε όμιλο. Θα πάρει τη θέση της νικήτριας ομάδας του αγώνα κατάταξης ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ ( 8 Σεπ. 2018 ).

 

  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018 – 2019     ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
             
1 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ       4 x 10 ΠΟΤΕ
2 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ       6 x 12 ΠΟΤΕ
3 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ       8 x 14 ΠΟΤΕ
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ       2 x 9 14η
5 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ       3 x 11 2η, 16η.
6 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ       5 x 13 4η, 18η.
7 ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ          
8 Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ          
9 ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ          
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ          
11 ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ          
12 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ          
13 ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ          
14 ΑΕΤΟΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ        

Κλειδάριθμοι θα δοθούν :

ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ

ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ – Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ

 

  Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018 – 2019            
               
1 ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ     1      
2 ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ     2      
3 ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ     3      
4 ΚΟΣΜΟΣ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ     4      
5 Α.Ε.Σ. ΓΕΡΟΠΛΑΤΑΝΟΥ     5    

 

 

ΟΜΙΛΟΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2018 – 2019    
1η ΦΑΣΗ
  ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ       ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
1 ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ     1 ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ    
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ     2 ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ    
3 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ     3 Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ    
4 ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ     4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ    
5 ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ     5 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ    
6 ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ     6 ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ    
7 Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ     7 ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ    
8 ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016     8 Α.Σ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ    
9 Μ. ΑΛΕΞ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ     9 ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ    
10 Π.Α.Ο. ΔΟΥΜΠΙΩΝ     10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ    
11 ΑΡΙΣ/ΛΗΣ ΣΤΑΓ. ΣΤΡ/ΚΗΣ     11 ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ    
12 ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ     12 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ    
13 ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ     13 ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ    
14 ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.     14 ΑΕΤΟΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ    
15 ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ            
16 ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ            

Γίνονται 8 αγώνες στο Βόρειο και 7 αγώνες στο Νότιο όμιλο.

Οι 15 ομάδες που θα προκριθούν στη 2η φάση θα αντιμετωπίσουν εντός έδρας, τις ομάδες της Α΄ Ερασιτεχνικής και Γ΄ Εθνικής κατηγορίας μετά από κλήρωση.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here