Δεύτερη φάση Κ-16.

Προκρίνονται 4 ομάδες από κάθε όμιλο, συνολικά δηλαδή 8 ομάδες, οι οποίες στη 2η φάση αγωνίζονται ως εξής :

4ος ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ x 1ος ΠΡΩΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ( Νικητής “Κ” )

3ος ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ x 2ος ΠΡΩΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ( Νικητής “Λ” )

4ος ΠΡΩΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ x 1ος ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ( Νικητής “Μ” )

3ος ΠΡΩΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ x 2ος ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ( Νικητής “Ν” )

Οι αγώνες θα είναι διπλοί, εντός και εκτός έδρας και οι ομάδες που θα προκριθούν θα αγωνιστούν σε διπλούς ημιτελικούς, εντός και εκτός έδρας ώς εξής :

Νικητής “Ν” x Νικητής “Κ” και Νικητής “Μ” x Νικητής ‘Λ”.

Στους αγώνες, προημιτελικής, ημιτελικής και τελικής φάσης, τα εκτός έδρας τέρματα ΔΕΝ λογίζονται διπλά. Σε περίπτωση επίτευξης ίσου αριθμού τερμάτων μεταξύ δυο ομάδων μετά τους δυο μεταξύ τους αγώνες, προημιτελικής, ημιτελικής, ή τελικής φάσης, ακολουθεί η διαδικασία της εικοσάλεπτης παράτασης ( 10΄+ 10΄ ) και των πέναλτι αν χρειαστεί.

Τα έξοδα διαιτησίας στους ημιτελικούς και στον Τελικό που θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο, βαρύνουν τη διοργανώτρια.

 

 

 

 

 

 

Δεύτερη φάση Κ-12.

Προκρίνονται οι δυο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και οι δυο καλύτερες τριταθλήτριες, συνολικά δηλαδή 8 ομάδες και αγωνίζονται ως εξής :

Επειδή ο πρώτος όμιλος είναι μεγαλύτερος κατά μια ομάδα από τους άλλους δυο, από την τελική βαθμολογία του τριταθλητή του πρώτου ομίλου θα αφαιρεθούν οι βαθμοί που πήρε από την τελευταία ομάδα του ομίλου του.

ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ : Προκρίνονται ως καλύτερες τριταθλήτριες, από 1ο και 2ο όμιλο.

Τριταθλητής 1ου ομίλου x Πρωταθλητής 2ου ομίλου ( Νικητής “Π” )

Τριταθλητής 2ου ομίλου x Πρωταθλητής 3ου ομίλου ( Νικητής “Ρ” )

Δευτεραθλητής 3ου ομίλου x Πρωταθλητής 1ου ομίλου ( Νικητής “Σ” )

Δευτεραθλητής 2ου ομίλου x Δευτεραθλητής 1ου ομίλου. ( Νικητής “Τ” )

ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ : Προκρίνονται ως καλύτερες τριταθλήτριες, από 2ο και 3ο όμιλο.

Τριταθλητής 2ου ομίλου x Πρωταθλητής 1ου ομίλου ( Νικητής “Π” )

Τριταθλητής 3ου ομίλου x Πρωταθλητής 2ου ομίλου ( Νικητής “Ρ” )

Δευτεραθλητής 1ου ομίλου x Πρωταθλητής 3ου ομίλου ( Νικητής “Σ” )

Δευτεραθλητής 3ου ομίλου x Δευτεραθλητής 2ου ομίλου ( Νικητής “Τ” )

ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ : Προκρίνονται ως καλύτερες τριταθλήτριες, από 1ο και 3ο όμιλο.

Τριταθλητής 1ου ομίλου x Πρωταθλητής 2ου ομίλου ( Νικητής “Π” )

Τριταθλητής 3ου ομίλου x Πρωταθλητής 1ου ομίλου ( Νικητής “Ρ” )

Δευτεραθλητής 2ου ομίλου x Πρωταθλητής 3ου ομίλου ( Νικητής “Σ” )

Δευτεραθλητής 3ου ομίλου x Δευτεραθλητής 1ου ομίλου ( Νικητής “Τ” )

Οι αγώνες θα είναι διπλοί, εντός και εκτός έδρας και οι ομάδες που θα προκριθούν θα αγωνιστούν σε διπλούς ημιτελικούς, εντός και εκτός έδρας ώς εξής :

Νικητής “Τ” x Νικητής “Π” και Νικητής “Σ” x Νικητής “Ρ”.

Στους αγώνες, προημιτελικής, ημιτελικής και τελικής φάσης, τα εκτός έδρας τέρματα ΔΕΝ λογίζονται διπλά. Σε περίπτωση επίτευξης ίσου αριθμού τερμάτων μεταξύ δυο ομάδων μετά τους δυο μεταξύ τους αγώνες, προημιτελικής, ημιτελικής, ή τελικής φάσης, ακολουθεί απ’ ευθείας η διαδικασία των πέναλτι, χωρίς παράταση.

Τα έξοδα διαιτησίας στους ημιτελικούς και στον Τελικό που θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο, βαρύνουν τη διοργανώτρια.

Ημερομηνίες :

Προημιτελική φάση των “8”, 25 Ιαν. και 1 Φεβ. 2020.

Ημιτελική φάση των “4” : 8 και 15 Φεβ. 2020

Τελικός σε ουδέτερο : 22 ή 29 Φεβ. 2020.

Οι ημερομηνίες ισχύουν και για τα δυο πρωταθλήματα.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here