Η Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής ανακοινώνει το ολικό πρόγραμμα των αγώνων Κ-14 και Κ-10, μετά την κλήρωση που έγινε στα γραφεία της Ένωσης την Τετάρτη 26 Φεβ. 2020.

Τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν το Σαββατοκύριακο 7 – 8 Μαρτίου 2020 ( Σάββατο το Κ-14 και Κυριακή το Κ-10 ).

Κ-14 : Διάρκεια πρώτης φάσης 10 αγωνιστικές ( 7, 14, 21, 28 Μαρτίου, 4, 11, 15, 22, 25 Απριλίου και 2 Μαΐου. Προκρίνονται οι πρώτες ομάδες κάθε ομίλου, καθώς και οι τρεις καλύτερες δευτεραθλήτριες ( σύνολο 8 ομάδες ). Ακολουθεί κλήρωση ( και για την ημιτελική φάση ), από την οποία θα προκύψουν 4 ζευγάρια της προημιτελικής φάσης. Οι αγώνες αυτοί θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν 6 Μαΐου, ημέρα Τετάρτη 17:30.

Οι τέσσερις νικήτριες ομάδες θα αγωνιστούν  μεταξύ τους στην ημιτελική φάση σε διπλούς αγώνες εντός και εκτός έδρας, τα Σάββατα 9 και 16 Μαΐου.  Ο Τελικός θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο το Σάββατο 23 Μαΐου 2020. Τα έξοδα διαιτησίας των ημιτελικών και του Τελικού ( τριάδες διαιτητών ) βαρύνουν τη διοργανώτρια.

Επειδή ο χρόνος είναι περιορισμένος και τα Σαββατοκύριακα που θα γίνονται οι αγώνες , ορισμένα , όποια ομάδα δεν θα μπορεί να αγωνιστεί μέσα στο Σαββατοκύριακο , θα πρέπει σε συνεννόηση με την αντίπαλη ομάδα να κάνουν τον αγώνα τις επόμενες μέρες , δηλαδή Δευτέρα , Τρίτη ,ή Τετάρτη , ειδάλλως θα χάνει τον αγώνα με 3-0 !

Και να έχουμε υπόψη μας , ότι στις 31 Μαίου 2020 ,ημέρα Κυριακή , στην Γαλάτιστα ,θα διεξαχθεί το 2ο Πανχαλκιδικιώτικο τουρνουά υποδομών για Κ14 , Κ12 , Κ10 και Κ8 !! Δηλώστε συμμετοχή άμεσα !!

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-14 Ε.Π.Σ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 2019 – 2020.
  1ος ΟΜΙΛΟΣ   4ος ΟΜΙΛΟΣ
  1η Αγωνιστική ( 4η ) Α΄ Β΄   1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄
  Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ       Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ    
  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ       ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ – ΜΟΥΔΑΝΙΑ 2    
          ΡΕΠΟ : ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ    
  2η Αγωνιστική ( 5η ) Α΄ Β΄        
  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ       2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄
  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ       ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ    
          ΜΟΥΔΑΝΙΑ 2 – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ    
  3η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄   ΡΕΠΟ : Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ    
  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – Α.Σ. ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ            
  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ       3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄
          ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ – Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ    
  2ος ΟΜΙΛΟΣ   ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ    
  1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄   ΡΕΠΟ : ΜΟΥΔΑΝΙΑ 2    
  ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ – ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.            
  ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ       4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄
  ΡΕΠΟ : ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ       Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ    
          ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΜΟΥΔΑΝΙΑ 2    
  2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄   ΡΕΠΟ : ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ    
  ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ            
  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ       5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄
  ΡΕΠΟ : ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ       ΜΟΥΔΑΝΙΑ 2 – Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ    
          ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ    
  3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄   ΡΕΠΟ : ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ    
  ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ            
  ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.      
  ΡΕΠΟ : ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ      
         
  4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄  
  ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ–ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ      
  ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ      
  ΡΕΠΟ : ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ       5ος ΟΜΙΛΟΣ
          1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄
  5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄   Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005    
  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ       ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ    
  ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ       ΡΕΠΟ : ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ    
  ΡΕΠΟ : ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.            
          2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄
  3ος ΟΜΙΛΟΣ   ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ    
  1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄   ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ – ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ    
  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ       ΡΕΠΟ : Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ    
  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ            
  ΡΕΠΟ : ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ       3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄
          ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ    
  2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄   ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005    
  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ       ΡΕΠΟ : ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ    
  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ            
  ΡΕΠΟ : ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ       4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄
          Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ    
  3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄   ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ    
  ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ       ΡΕΠΟ : ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ    
  ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ            
  ΡΕΠΟ : ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ       5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄
          ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ    
  4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄   ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ    
  ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ       ΡΕΠΟ : ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005    
  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ            
  ΡΕΠΟ : ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ            
          Στο Β΄ γύρο οι ομάδες αντίστροφα.    
  5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄        
  ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ       Γραμματεία Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής    
  ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ – ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ            
  ΡΕΠΟ : ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ          

 

 

Κ-10 : Το πρωτάθλημα Κ-10 θα ξεκινήσει την Κυριακή 8 Μαρτίου και θα διεξάγεται χωρίς την παρουσία διαιτητή. Χρέη διαιτητή θα εκτελούν οι προπονητές ( ή οι υπεύθυνοι συνοδοί ) των ομάδων, από ένα ημίχρονο. Οι ποδοσφαιριστές θα αγωνίζονται με κάρτα υγείας αθλητή, πιστοποιητικό γέννησης με φωτογραφία σφραγισμένη από τον Δήμο και πράξη συναίνεσης θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής του κηδεμόνα.

Τον έλεγχο θα πραγματοποιούν οι εκτελούντες χρέη διαιτητή.

Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί μετά την διεξαγωγή των 10 αγωνιστικών. Αναλυτικά οι ημερομηνίες των αγώνων : 8, 15, 22, 29 Μαρτίου, 5, 12, 26 Απριλίου, 3, 10 και 17 Μαΐου.

Επειδή ο χρόνος είναι περιορισμένος και τα Σαββατοκύριακα που θα γίνονται οι αγώνες , ορισμένα , όποια ομάδα δεν θα μπορεί να αγωνιστεί μέσα στο Σαββατοκύριακο , θα πρέπει σε συνεννόηση με την αντίπαλη ομάδα να κάνουν τον αγώνα τις επόμενες μέρες , δηλαδή Δευτέρα , Τρίτη ,ή Τετάρτη , ειδάλλως θα χάνει τον αγώνα με 3-0 !

Και να έχουμε υπόψη μας , ότι στις 31 Μαίου 2020 ,ημέρα Κυριακή , στην Γαλάτιστα ,θα διεξαχθεί το 2ο Πανχαλκιδικιώτικο τουρνουά υποδομών για Κ14 , Κ12 , Κ10 και Κ8 !! Δηλώστε συμμετοχή άμεσα !!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-10 Ε.Π.Σ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 2019 – 2020.
  1ος ΟΜΙΛΟΣ   2ος ΟΜΙΛΟΣ
  1η Αγωνιστική ( 4η ) Α΄ Β΄   1η Αγωνιστική ( 4η ) Α΄ Β΄
  ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ       ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ    
  ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ       ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ    
               
  2η Αγωνιστική ( 5η ) Α΄ Β΄   2η Αγωνιστική ( 5η ) Α΄ Β΄
  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ – ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005       Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ    
  Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ       ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ    
               
  3η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄   3η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄
  ΑΡΗΣ ΚΑΣ/ΔΡΕΙΑΣ 2005 – ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. ΦΩΚΑΙΑΣ       ΕΡΜΗΣ Ν. ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ    
  ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ – Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ       Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΝΕΟΣ Π.Ο. Ν. ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ    
               
               
  3ος ΟΜΙΛΟΣ   4ος ΟΜΙΛΟΣ
  1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄   1η Αγωνιστική ( 6η ) Α΄ Β΄
  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ       Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ    
  ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ       ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ    
  ΡΕΠΟ : ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ       ΡΕΠΟ : ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ    
               
  2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄   2η Αγωνιστική ( 7η ) Α΄ Β΄
  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.       ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ    
  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ       ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ    
  ΡΕΠΟ : ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ       ΡΕΠΟ : Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ    
               
  3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄   3η Αγωνιστική ( 8η ) Α΄ Β΄
  ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. – ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ       ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ – Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ    
  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ       ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ – ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ    
  ΡΕΠΟ : ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ       ΡΕΠΟ : ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ    
               
  4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄   4η Αγωνιστική ( 9η ) Α΄ Β΄
  ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ       Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ – ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ    
  ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ       ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ    
  ΡΕΠΟ : ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.       ΡΕΠΟ : ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ    
               
  5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄   5η Αγωνιστική ( 10η ) Α΄ Β΄
  ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ – ΤΑ Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ       ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ – Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ    
  ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π.       ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ – ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ    
  ΡΕΠΟ : ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ       ΡΕΠΟ : ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ    
               
  Στο Β΄ γύρο οι ομάδες αντίστροφα.       Γραμματεία Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής    
              

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here